Війна…

Рада та дирекція Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес освіти з перших часів війни налагодили комунікацію з усіма членами, розшукували і надавали контакти тих, хто загубився. Повсякчас підтримуємо одне одного. Чоловіки з університетів пішли у військо і тероборону.  Декани, завідувачі кафедр, викладачі опікуються студентами у гуртожитках, волонтерять. Наші колеги з більш безпечних міст організували прийом біженців, їх розселення, доставку їжі та ліків.

Асоціація, наші університети та колеги особисто звернулись до колег в Європі, РФ та РБ. Так, відповіді були різні, деяких «друзів» ми назавжди викреслили. Але ми отримали звернення проти війни з Україною із МГИМО (головного дипломатичного вишу РФ), яке  підписали більше 1000 осіб!

Хтось з наших колег вважає марними спроби достукатись до «зазомбованих».

Але ми використовуємо усі можливі засоби для інформування людей і спільнот, щоб зупинити війну!

Нашу позицію підтримує весь цивілізований світ. Дуже багато відгуків, рух на нашу підтримку шириться.

Університети Польщі, Німеччини, Литви не чекаючи вказівок зі своїх Міністерств, припинили співпрацю з університетами РФ та РБ. Все більше університетів по всьому світу відмовляються співробітничати з агресором. Європейська Міжнародна Бізнес Академія опублікувала офіційну заяву проти війни. Освітня платформа Coursera призупинила свою діяльність в РФ. Опублікована спільна заява національних академій країн G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Велика Британія, Японія, США) про напад Росії на Україну. Європейська комісія призупинила фінансування досліджень для російських установ. Данія наслідувала приклад Німеччини і звернулась до  університетів щодо призупинення дослідницьких та інноваційних зв’язків з РФ та РБ.

Європейська асоціація університетів скликає національні конференції ректорів з усієї Європи, щоб створити скоординований план допомоги українським членам EUA у партнерстві зі Scholars at Risk та Обсерваторією Великої Хартії, органом, який підтримує академічну свободу.

Гільдія європейських дослідницьких університетів також опублікувала заяву про війну в Україні, в якій закликала уряди та університети співпрацювати, щоб допомогти українським науковцям.

Наш колега отримав з Казахстану інформацію, що створений фонд на підтримку України, зібрана гуманітарна допомога і літак  попрямував до кордонів України.

Всі ми робимо внески на підтримку ЗСУ.

Дочка однієї з наших колег організувала мітинг на підтримку України у Стамбулі.

Повідомлення від колег з окупованого, але нескореного Херсона: «Тримайтесь! Ми переможемо!»

Ми разом! Ми на своїй землі! Ми переможемо!

Слава Україні!