УАРМБО приєдналася до національної інформаційної кампанії «Молодь та Індустрія 4.0»

УАРМБО виступило партнером проведеного 8 лютого 2022 року у Стартап центрі «Spark» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» круглого столу «Молодь та Індустрія 4.0: Харків – найкраща локація для розвитку технологій», організатором якого був Харківський кластер Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування (IAM). Захід відбувся у змішаному форматі в рамках EU Industry Week 2022 та привернув понад 70 учасників зі всієї України.


Як зазначив голова Ради УАРМБО Тарас Данько, який модерував круглий стіл, розмова виявилася надихаючою та своєчасною. Учасники обговорили виклики Індустрії 4.0 для української економіки, приділивши особливу увагу пошуку рішень стосовно посилення співпраці з ЄС щодо адаптації української молоді до викликів Індустрії 4.0, вивченню кращих харківських практик, спрямованих на покращення якості підготовки майбутніх інженерів Індустрії 4.0, а також розгляду можливостей залучення молоді в стартапи Індустрії 4.0.

Актуальність проблем, розглянутих під час круглого столу, спонукала до всебічного та жвавого обміну думками, до якого долучилися представники Асоціації підприємств промислової автоматизації України, керівники семи харківських підприємств високотехнологічного машинобудування, семи університетів, а також муніципальних та державних агенцій.

В результаті своєї роботи, учасники запропонували низку подальших кроків щодо смарт спеціалізації харківського машинобудування в сфері впровадження технологій 4.0, налагодження щодо цього ефективної взаємодії між бізнесом, освітою, наукою та владою, а також розвитку на цій основі інноваційної екосистеми 4.0 в Харкові.

Ще одним важливим результатом стало підписання угоди про партнерство та співробітництво між НТУ «ХПІ» та Науково-виробничою фірмою «Українська Вагова Компанія». Сторони погодили співробітництво у сфері технологій 4.0 та міжнародного бізнесу 4.0. Також було підписано угоду про партнерство та співробітництво між Харківським кластером ІАМ та Українським державним університетом залізничного транспорту.


Партнерами проведення заходу стали Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ), Стартап центр Spark НТУ «ХПІ», Українська асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО), Team Europe Ukraine, Харківська міська рада. Формат заходу дозволив прийняти он-лайн участь у цій цікавій події учасникам з різних міст України: Києва, Вінниці, Івано-Франківська, Миколаєва, Запоріжжя, Полтави, Сум.

Круглий стіл став першим серед низки заходів кампанії “Молодь та Індустрія 4.0”, яка стартувала в Україні з кінця січня 2022 року. Головною метою є побудова спільного порядку денного для промисловців та хайтек секторів в даній сфері, який має включати в себе чітку фіксацію головних викликів, напрями та конкретні плани дій, визначення кращих практик тощо. Відповідно кампанія включає аналітичні роботи з прояснення стану, висвітлення кращих практик в медіа, проведення круглий столів в регіонах країни, а також фінальну конференцію в Києві на початку березня. Головними партнерами – організаторами кампанії є платформа Industry4Ukraine (комітет “Стала індустрія”), асоціація АППАУ, кластери ІАМ Києва, Вінниці, Миколаєва, Запоріжжя та Харкова. Головні заходи кампанії отримали статус EU Industry Week 2022 від Єврокомісії.